روسیه کشوریست پهناور با مردمانی روسی زبان و مهربان، روسیه این روزها مورد علاقه گردشگران پیش از پیش قرار گرفته و تور روسیه را در اکثر دفاتر دفاتر مسافرتی میتوانید پیدا کنید ، اما یکی از بهترین نوع آن تور لحظه آخری روسیه میباشد که هزینه کمتری نسبت به بقیه تور های روسیه را داراست.

در روسیه تنوع غذایی فراوانی را می توان مشاهده نمود. در این کشور می توان انواع غذاهای محلی روسیه و همچنین قفقازی و تاجیکی را صرف نمود.

در رستوران ها و هتل ها، انواع غذاهای اروپایی و آسیایی تهیه می گردد که تنوع غذایی در این میان به تحقق میرسد. از هر نژاد و ملیتی میتوان در روسیه ، غذاهای مورد ذائقه خود را درخواست نمود.

از غذاهای محلی روسی می توان به اُخا (سوپ ماهی)، شیچی (سوپ گیاهی)، سوپ بورش، پلمنی (نوعی غذا که از پخت خمیر و گوشت در آب تهیه می شود) اشاره نمود. با توجه به تنوع غذایی فراوان به خصوص در شهرهای اصلی روسیه که مقصد سفر بسیاری است ، مسکو و سن پترزبورگ، در انتخاب غذا با مشکلی مواجه نخواهید شد.

یکی از مهمترین موارد در روسیه ، امنیت بالای آن است ، خصوصأ موارد نا امنی در شهرهای بزرگ مسکو و سن پترزبورگ برای گردشگران بسیار بسیار کم است و این دو شهر در مقایسه با اکثر پایتخت های اروپایی و آمریکایی از درجه ی امنیت بالاتری برخوردار می باشند که بسیار حائز اهمیت خواهد بود .

روسیه به علت تنوع آب و هوا، گردشگرانی که قصد سفر به این کشور را دارند بایستی قبل از سفر اطلاعات لازم در مورد وضعیت جوی را مطالعه نمایند.

یکی از جذابترین مباحث ، این کشور دارای هزاران مکان جذاب طبیعی، تاریخی و فرهنگی برای گردشگران بین المللی می باشد. هفده اثر فرهنگی و تاریخی این کشور در لیست یونسکو به عنوان میراث فرهنگی مشترک جهانیان ثبت شده است که موجب میشود تا بخواهیم در مورد تور روسیه بیشتر بدانیم !

 به عنوان نمونه می توان به میدان سرخ، کرملین مسکو، موزه ی ارمیتاژ و مرکز تاریخی شهر سن پترزبورگ اشاره نمود که قطعأ عکسهایی بسیار از آنها را رویت کرده اید ، همین موارد کافیست تا یک سفر تمام و کمال را با تور روسیه داشته باشید.