در روسیه ، جاذبه های گردشگری زیادی خواهید دید ، یکی از اصلی ترین و تپنده ترین شهر روسیه ، تور لحظه آخری مسکو میباشد که در این مقاله به مناطق مهم آن اشاره میکنیم.

جاذبه های دیدنی مسکو را از برترین ها آغاز میکنیم . رد اسکوئرکه در طول سالیان دراز، قلب روسیه به شما رفته است یکی از این مکانهای بکر است ، کلیسای جامع سنت باسیل متعلق به قرن شانزدهم ، یکی از معروف ترین بناهای معماری دنیا توجه کنید ، دنیا! رد اسکوئر می باشند  این همان میدان سرخ معروف روسیه یا همان رد اسکوئر است که نماد گذشته آشفته تاریخی و جذاب روسیه می باشد که برایشان با ارزش است.

یکی دیگر از به وجد آورنده ها در مسکو ، گالری تریتیاکوف  خزانه ملی هنرهای زیبای روسیه میباشد و بیش از صدو پنجاه هزار نقاشی، مجسمه و آثار گرافیکی از هنرمندان روسی  در اینجا به نمایش گذاشته می شود.
 
توجه کرده اید ، در تمام کشورها حتی شهرها ، خیابانی را به شهرت میشناسند ؟! همیشه خیابانی وجود دارد که بسیاری از اتفاقات را در درون خود جای داده ، اشک ها و لبخندهایی که باعث میشود ما دقیقأ به دنبال همان خیابان باشیم ، زیبایی هایی که مبهوتمان میکند ! خیابان آربات یکی از معروف ترین خیابان های مسکو است و همچنین یکی از نمادهای قدیمی مسکو در شعر و رمان و آهنگ و فیلم های روسی به شمار می رود. امروزه نام پیاده رو ها را آربات نهادند ، این همان خیابانیست که هر فردی دوست دارد تا دقایقش را در آن و کنار این همه اشتیاق شاعرانه بگذراند.
 
کلیسای سنت باسیل یکی از معروف ترین هاست ، قطعأ عکس هایی زیبا از گندبدهایی رنگانگ و زیبا از روسیه دیده اید ، حتی برای تبلیغات تورها نیز از آن استفاده میکنند ، این کلیسا با گنبد پیازی شکل رنگارنگ، یکی از دیدنی های نمادین روسیه می باشد. این کلیسا در انتهای رد اسکوئر و مرکز مسکو واقع شده است.
 
موزه کرملین نیز قدیمی ترین و معتبر ترین موزه مسکو می باشد که مجموعه ای از آثار باستانی تزاری، جواهرات خارجی و روسی و زره در این موزه وجود دارد.
در تور لحظه آخری روسیه و تور روسیه با ما همراه باشید.